"Bütün iş, sevmesini ne kadar biliyorum, ne kadar bilmiyorum."

_

2 Eylül 2007 Pazar

Mehmene "Ev Yapımı"...

Karar verdim, konseptimiz budur. Mehmene Ev Yapımı... Tamamen evde bestelenmiş, evde düzenlenmiş, evde kaydedilmiş, mixlenmiş, CD kapağı ve kitapçığı evde tasarlanmış, kesilip yapıştırılarak el emeğiyle hazırlanmış bir albüm. Dezavantajı, teknik anlamda kaçınılmaz eksiklerin olacak olması. Avantajı ise, üzerindeki müthiş emek, samimiyet, ve gerçekten son derece sınırlı sayıda, adı şimdiden belli insanlar için hediye kabilinden çoğaltılacak olması.

Albümün piyasaya yönelik olmaması, insanı çok rahatlatan ve özgürleştiren birşey. Bir kere telif ve barkod meseleleri var, şimdilik bunları bertaraf ettik. ( mi? ) Kendimiz için yaptık, bize emeği geçenlerle, ilham verenlerle, sevdiklerimizle paylaşacağız. Olay bundan ibaret.

Bakın tam da şuraya yazıyorum. Yarın öbür gün ( yani biz öldükten sonra ) açık arttırmayla satılır bunlar ha. :))

1 yorum:

hakan dedi ki...

merhaba burçak hanım....ben yazımı size memleketin en uç ve en soğuk yeri olan ağrı dan yazıyorum..sitenizi tesadüfen gördüm..evde kendi kendime içimden gelen duyguların etkisiyle tanbur ud bağlama ve azıcıkta keman ile ilgileniyorum...bende evimde ufak ufak kayıtlar ve besteler yapmaya çalışıyorum...hiç müzik eğitimimin olmamasına rağmen böyle boyumdan büyük bir işe kalkıştım...bu itibarla belki fikirleriniz ve deneyimlerinizden yararlanma imkanı bulabilirim diye düşündüm ve size yazdım...umarım bu gönül yolculuğunda aynı iz üzre yürüdüğüm insanlarla bir gün yolum bir yerlerde kesişir...selam ve saygılarımla...hakan ....mail adresim..: cesi004@mynet.com veya kambizes@gmail.com....